Kam s nábytkem po dobu rekonstrukce domu

Máte naplánovaný termín rekonstrukce vaší rekreační chaty nebo rodinného domu a půjde o rozsáhlou akci, která se neobejde bez vystěhování vnitřního vybavení? Bude se například jednat o výměnu elektroinstalace, oken, dveří a podlahových krytin? V takových případech bude vše uvnitř domu v existenčním ohrožení a přesouvání nábytku z kuchyně do obýváku a z obýváku do ložnice by jaksi nemělo zásadní význam. Bude nutné vše vynést mimo dům, někam do nějakého úložiště. Ale do jakého?

ocelové kontejnery

Kůlny, dřevníky, garáž – jistou možností je přemístění věcí do prostor na vlastní zahradě, ale co když nejsou dostatečně velké, prostorné a bezpečné? Co když do některých z nich střechou zatéká, anebo se nedají pořádně uzamknout?

Sousedská výpomoc – s umístěním některých předmětů mohou vypomáhat i sousedé, ale toto také nebývá obvyklé. Musíte mít k sobě maximální důvěru, protože se jedná o váš majetek, který by se neměl ztratit ani poškodit. Toto připadá v úvahu např. s velkými skříněmi, které budou ležet netknuté v předsíni, a sousedé vám je nezapřou.

skladové kontejnery

Přátelé a známí – stěhovací firma – vaše věci mohou skončit i u příbuzenstva nebo u kamarádů, případně u stěhovací firmy. Tam je to podobné, jako se sousedy, ale s tím rozdílem, že tito lidé bývají poměrně daleko, a pokud budete alespoň občas nějaký předmět potřebovat, budete kvůli němu cestovat spoustu kilometrů, což se vám docela prodraží, a bude to náročné i časově.

Skladový kontejner – vhodným a schůdným řešením je i pronájem skladu. Jedná se o ocelový skladový kontejner s uzamykatelnými vraty, o rozměrech 2,5 x 2,5 x 6 anebo 12 metrů, kam se vejde většina bytového vybavení. Kontejnery bezpečně chrání obsah před povětrnostními vlivy a lze je umístit až k vám na pozemek, přímo ke vchodu do domu. Máte tak své věci při ruce po celou dobu trvání rekonstrukce objektu.