Jak zvládnout předvánoční stres bez stresu? Máme pro vás návod.

Dejte tomu čas

S úklidem začněte už klidně po letní dovolené, čím dřív, tím méně práce na Štědrý den. Jeden víkend věnujte otření prachu na skříních, druhý úklidu kuchyně a třetí oknům a záclonám. Okna si nechte až třeba na listopad, ať můžete rovnou instalovat vánoční světýlka a dekorace. Nezapomeňte udělat pořádek ve skříních, letní oblečení schovejte do vakuových pytlů a uvolněte místo oblečení zimnímu. Až budete odnášet pytle, posbírejte i letní nebo dokonce ještě jarní dekorace a ukliďte je, ty zimní si připravte někam nadosah.

generální_úklid

Budou se brzy hodit. Nezapomeňte provést také čištění vlněných koberců Wismont-cisteni a opláchněte i pokojové květiny od prachu. A advent může přijít.

Adventní čas

Těsně před začátkem adventu utřete prach, ať můžete instalovat všechny svícny, aroma lampičky, soby, stromečky a další vánoční figurky. Ať už se rozhodnete si adventní věnec vyrobit nebo koupit, dejte ho na místo, kde na něj uvidíte, aby vám dělal radost. K Vánocům neodmyslitelně patří i cukroví. Jako první upečte perníčky, aby změkly. Do dózy k nim dejte rozkrojené jablko, změknou dříve a budou mít vůni jablíčka. Linecká kolečka i rohlíčky jsou také lepší, když nějaký čas leží a nasávají vlhkost. A domácnost provoněná sladkostmi z trouby také není k zahození. V této době už byste měli mít většinu dárků vymyšlených a alespoň polovinu koupenou. Pokud nakupujete online, tím lépe, ušetříte čas i peníze. Postupně dárky balte, ať toho nemáte předvečer Štědrého dne hodně.

Vánoce jsou tady

Štědrý den si potom užívejte naplno. Uklizeno máte, dárky zabalené, salát můžete mít připravený den dopředu, takže jediné, co zbývá, je usmažit kapra či řízky.

vánoční_dekorace

Ráno možná strojíte s dětmi stromeček, dívejte se spolu na pohádky, jděte na procházku, užívejte si tu kouzelnou atmosféru čekání na nejkrásnější večer roku. Jsou Vánoce a vy nic nemusíte. Prostě jen buďte s rodinou a rozdávejte radost.