Trampolína je skvělá věc pro shazování nadváhy

Skákání na trampolínách 366 je jednou z cest, jak se dopracovat k ideální postavě. Je to velmi namáhavý sport, možná namáhavější, než běhání.

Výdej energie rovná se zisk

Na trampolínách vydáte tolik energie, a přesto tím můžete jen získat. Co se za touto podivnou rovnicí skrývá?

pohyb na trampolíně je zdravý

Spalte přebytečné kalorie – kdo potřebuje efektivně hubnout, měl by nejen změnit stravovací režim, ale také být aktivní, co se pohybu týče. Skákání na odrazové ploše je velmi účinné spalování přebytečných kalorií, takže pokud v této činnosti setrváte delší čas, v řádu týdnů až měsíců, můžete si vybudovat ideální postavu – svalnatou a netučnou.

zahradní trampolína

Přestanete s drogami – tentokrát nemáme na mysli drogy tzv. tvrdé, tedy např. heroin či kokain, které, co se týče závislosti, vyžadují již mnohem sofistikovanější léčbu. Řeč bude o cigaretách a kávě, a někdy i alkoholu. Jde totiž o to, že nikotinem, alkoholem a kofeinem mnoho lidí zahání stres, a přitom si neuvědomují, že tím nic neřeší, ale naopak situaci zhoršují. Tyto látky zvyšují množství stresových hormonů v krvi, zatímco skákání na trampolíně dělá přesný opak, uvolňuje endorfiny a pomáhá stres skutečně brzdit. Budete-li vytrvalí ve cvičení, můžete se závislosti na těchto „měkkých“ drogách i nadobro zbavit. A pokud to opravdu myslíte vážně, vypomáhat si můžete i adaptogenními bylinkami, např. Ženšenem, Macou peruánskou nebo Rozchodnicí růžovou.

Skoncujete s plochou nohou – plochou nohou trpí dnes mnoho lidí, a možná, že i vy máte sklony se k tomuto neblahému výsledku dopracovat. Týká se to hlavně těch, co chodí převážně celý den v obuvi (hlavně té nevhodné bez anatomické stélky a s tvrdou podrážkou), a co téměř vůbec nechodí naboso. Bosonohá chůze, hlavně venku v přírodě, podporuje svaly chodidel a brání vzniku plochých nohou, a skákání na trampolíně má ještě větší efekt.