Jak přehledně uskladnit šperky?

S řetízky, náramky a prsteny je potíž v tom, udržet je od sebe odděleně, obzvlášť jestli je házíte někam do šuplíku volně. Pokud jich máte víc druhů, jakože jistě máte, protože každé šaty vyžadují jiné doplňky, moc rády se do sebe všechny zaplétají a cuchají a při snaze dostat to stříbrné klubko zase od sebe si jich polovinu natrháte.
navlečené korálky
Jak nejlépe oddělit řetízky a náramky:
·         háčky
·         krabičky
·         nasunovací trubka
·         pořadače
Pokud nechcete investovat do drahých pořadačů přímo na šperky, bude vám stačit jen chvilka trpělivosti a pár věcí, co najdete doma. Skvělým pomocníkem bývá korková nástěnka se špendlíky, na kterém můžete bižuterii jednoduše zavěsit – jednotlivé kousky od sebe budou daleko, prakticky oddělné a vy je budete mít vždy na očích.
Druhou variantou je podlouhlá trubka, na které všechny řetízky visí vedle sebe. Opět ji zvládnete vyrobit po domácku, stačí vzít ramínko na šaty a navěšet řetízky na spodní tyčku. U této varianty ovšem hrozí spletení zapínání dohromady, proto buďte opatrní a dávejte mezi řetízky větší rozestupy.
mix šperků
Nejméně skladnou variantou je schovávání krabiček od řetízků, případně přidělování těm, které vlastní krabičku neměly. Na takovou verzi si ale musíte vyhradit speciální zásuvku, poličku nebo část skříně, protože e dá předpokládat, že postupem času se vám šperky budou jenom kupit.
Jak nejlépe uskladnit prsteny:
·         model ruky
·         pořadač
S prsteny je to v tomto ohledu jednodušší, protože nemají možnost se do sebe nevratně smotat, ovšem shromažďované na hromádce se poškrabují, mohou se jim nedopatřením odlomit části, nebo je poztrácíte.
Skvělou pomůckou při skladování prstenů je model lidské ruky, na který se dá na různě postavené prsty navlíkat bezpočet prstenů. Nejen, že tak na prstýnky budete mít výhled, ale zároveň budou ve vzduchu, tedy se neomlátí o povrch ani nepoškrábou.
stříbrný náhrdelník
Druhou možností je samozřejmě pořadač, který se u prstenů dá snadno vyrobit z kousku molitanu a nože – prořezané díry vám budou prsteny držet stejně dobře, jako ve zlatnictví.