Varování před bankovním trojským virem

Trojan, nebo-li trojský vir dokáže ve vašem počítači mnohé. Dokáže do něj všparovat program, který vám nebude nijak škodit při vaší práci a vy ani nedokážete postřehnout, že se k vám nastěhoval. Cílem viru je uloupit vaše data. Může se jednat o hesla, kódy nebo jiné věci, které by neměl nikdo znát a ani vědět, kromě vás.
www havárie.jpg
Je důležité vzít každé varování proti virům v potaz. Mohou být opravdu nebezpečné. Takový trojský vir se k vám může dostat přes mobilní aplikace, ke kterým bychom mohli zařadit StorySaver nebo Crypto Monitor. S upozorněním na tyto dvě aplikace přišel ruský web hi-tech mail.
Trojan se ve vašem mobilním telefonu tak nějak rozkouká a poté napadne přímo bankovní aplikaci . Rozezná jich dokonce čtrnáct, což je opravdu dost. Jakmile se navíc dostane do této aplikace a usadí se, pomalu ale jistě začne přebírat kontrolu. Dokáže i v poklidu zachytit vaše heslo a není pro něj vůbec žádný problém poradit si s ověřením přes mobilní telefon. Požadované a navíc ukradené informace, které získá, umí zaslat přímo hackerovi a to další, co se bude odehrávat, se bude dít bez vás. Když se poté podíváte na zůstatek na vašem účtu, může vás trefit i šlak.
Aplikace, o kterých jsme již výše hovořili (StorySaver a Crypto Monitor) prý již nejsou ke stažení. Pokud se vám je ale podaří nalézt nebo na ně narazit, rozhodně je nestahujte a ani s nimi nic nezkoušejte. Doslova byste se jim měli vyhnout velkým obloukem.
binární kód.jpg
Obě aplikace mají sloužit ke stahování fotek či videí z instagramu. Pokud někdy tuto činnost provádíte, měli byste vše projet antivirovou databází. Mělo by být sice vše v pořádku, ale opatrnosti není nikdy dost. Určitě za to nic nedáte a budete mít alespoň klid na duši. To vše alespoň do doby, než se neobjeví další nový trojský vir.