K trampolínám 366 se prodává i příslušenství a náhradní díly

Trampolíny se na našem trhu uchytily velice rychle především zásluhou osobních pozitivních zkušeností. Lidé se svými zážitky rádi pochlubí a cokoli je příjemné, šíří se ve společnosti značnou rychlostí.
silueta muže při výskoku

Proč právě velký průměr

Velké průměry, např. trampolína 366 https://www.goodjump.cz/trampolina-366-cm-s-ochrannou-siti, dovolují konstruktérům a výrobním dílnám zhotovit model dostatečně pevný, s vysokou nosností. Na nářadí od průměru 305 cm se zkrátka může bezpečně pohybovat dospělá osoba, a to dokonce s nadváhou, jejíž hmotnost nepřesahuje 140 kg. Nejlépe se prodávají právě průměry 366 cm, protože rovněž umožňují větší pohybový a manipulační rozsah, a zároveň je cvičenec více vzdálen od jejího okraje a ochranné sítě. Na velkých průměrech nářadí je také registrováno nejméně úrazů, podmínkou je ovšem dostatečné zabezpečení ve zmiňované ochranné síti, krytu obvodových pružin a také prostoru pod trampolínou, který někdy láká malé děti k podlézání.

Nezapomínejte na náhradní součásti a příslušenství

Trampolíny jsou výrobky nesmírně namáhané. Pohybová dynamika je u tohoto nářadí několikanásobně silnější, než např. u posilovacích strojů ve fitness centrech. Na trubkovou konstrukci, pružiny a odrazovou plochu působí nejen hmotnost lidského těla, ale především setrvačná síla, a to formou rázových kmitů. Trampolínu bychom s trochou nadsázky mohli přirovnat k mostní konstrukci, která také zdánlivě působí lehce a zároveň robustně, ale ve skutečnosti je zatěžována průjezdy vozidel v obou směrech, které jsou v neustálém pohybu.
skákající dívka v sukni
Může se tedy přihodit, že některý z komponentů po určité době nevydrží, a je nutné zakoupit náhradní. Stává se to i u certifikovaných výrobků a taková závada nemusí být nutně projevem konstrukční vady. Podstatné ovšem je zajistit si včas dostupnost náhradních pružin, trubek, ochranných sítí, krytů pružin a dalších drobností, bez nichž se neobejdete. Nakupovat kvůli dvěma prasklým pružinám celý nový výrobek je jaksi ekonomicky neefektivní.