Voňavý levandulový sirup vás okouzlí

Pokud někomu řeknete l e v a n d u l e, garantujeme vám, že si většina z lidiček představí krásnou a voňavou francouzskou Provence, kde jsou svahy a volná místa osázeny nádhernou fialkovou levandulí.

Tato bylina je nejen voňavá a obsahuje éterické silice, ale je i nadmíru léčivá. Ne nadarmo se přidává do bylinných čajů, kde působí proti nespavosti, potažmo uklidňuje naše přetažené nervíky. Také je známé nakapat si éterický levandulový olejíček na polštář tak, aby z něho po celou noc dýchala vůně levandule a vy tak budete mít sladké ničím nerušené sny. Když už nechcete „ničit“ polštář, pak si nakapejte olejíček na papírový kapesníček nebo si můžete ušít či zakoupit přímo polštářek naplněný levandulí, který navíc provoníte olejíčkem. To pak budou růžové sny! Levanduli také používáme do aromalamp v případě, že cítíme potřebu zklidnění a uvolnění.

levandulové pole

Léčivá bylinka má vícero použití. Také se využívá v potravinářském průmyslu. Výtečně vypadají levandulové sušenky a může to být i pěkný dárek, když je vlastnoručně upečete, vyberete vhodnou krabičku a ovážete fialkovou stužkou s vlastnoručně vyrobenou jmenovkou. Takový dárek jistě každého potěší.

Anebo, když nejste zruční anebo se vám nechce péct, a přesto byste rádi levanduli darovali na jiný způsob, máme pro vás skvělý tip! Což takhle zkusit sirup z levandule?

levandulový siru

Nejdříve vás nade vše okouzlí příjemná levandulová vůně, která vás v myšlenkách přenese do daleké Provence. A co teprve, když sirup ochutnáte! Až nyní přichází ten kouzelný okamžik prodchnutý opět vůní levandule s chutí svěží stoprocentní bio citronové šťávy a kvalitního třtinového cukru. Možná vám tento nápoj zachutná natolik, že už ho ani nebudete chtít darovat. Proto si rovnou pro jistotu objednejte dva kousky, aby vám nebylo líto, že tak krásnou věc, kterou jste sotva obdrželi, musíte „poslat dál“ … a jako bonus uvádíme, že se jedná o – s láskou ručně vyráběný sirup.