Máme se zajímat o politiku?

Je zde poměrně ožehavé téma. Jsou lidé, kteří nedají na politiku dopustit a prožívají ji, ale na druhé straně jsou ti, kteří ji opravdu nemusí a vůbec nesledují. Myslíte si, že je něco z toho správné? Kam se zařídíte vy? Jsou různé názory. Příznivci tvrdí, že přece musíme vědět, co se u nás děje. Navíc nemůžeme kritizovat něco, čeho jsme se neúčastnili, jako jsou volby. Ano, souhlasím s tím, že je dobré mít alespoň nějaký přehled.
Volit - Vote yes no
Můžeme se totiž následně orientovat v tom, koho nakonec budeme volit. Nicméně ani tak si nemůžeme být jistí, víme, co jsou sliby a jak je po volbách, tak je mnohdy vše jinak. Osobně se o situaci alespoň nějakým způsobem zajímám. Na druhé straně rozhodně nejsem ten, který vše rozbírá do detailu a dokáže nad tím strávit hodiny a hodiny. Ani si nemyslím, že to je dobrá cesta.
Držící se ruce
Většinou totiž všechny ostatní toto téma začne nudit, pokud nenatrefíte na člověka, který je do toho tak zažraný, jako vy. Kdo by si chtěl kazit den a rozčilovat se nad tím, že zas někdo schválil něco takového, že je zase hůře. Bohužel v posledních měsících se na naší politické scéně stalo. poměr dost zásadních věcí a nechápu lidi, kteří by neustále volili určitou stranu, i když moc dobře vědí, co se děje. Jsou snad lidi slepí? Pak si říkám, že když se tedy o politiku tolik zajímají, tak snad mají klapky na očích? Nebo si jen hrají na to, že se tak informují a skutečnost je jiná?

 

Ty, které politická situace nechává chladný a odmítají se o ni, jakkoliv bavit, tak také moc nechápu. Není řešení tuto věc vytěsnit, protože přece jen jde o nás. Být úplně laxní a neřešit žádné věci není dobrý přístup. Je dobré se alespoň trošku zajímat o to, co nám politické strany představují, aby se člověk mohl následně rozhodnout, ke komu se přiklonit. Nejde o to, že by člověk měl stále sledovat veškeré zprávy, všechny televizní debaty, to vůbec ne. Upřímně řeknu, že se rád o situaci pobavím, ale nemám rád lidi, kteří se v tom začnou vyžívat a následně o tom mluví neuvěřitelně dlouhou dobu, potom již téma směřuji jiným směrem. Člověk také musí znát míru, kdy to ještě není přes čáru. Obzvláště v tématu, jako je politika. Toto totiž dokáže lidi neuvěřitelně rozhádat.