Co naznačuje, že jde o toxický vztah

Chvíle zamilovanosti pominuly. Máte pocit, že jste svému protějšku na hony vzdálena, a špatně se vám hledá společná řeč. Tohle všechno může být způsobeno krizí ve vašem vztahu. Pokud ale máte pocit, že vás partner stahuje do situací, které se vám nelíbí, bylo by dobré zamyslet se, jestli vám vztah příliš neškodí. Pokud vám vztah více bere, než dává, rozhodně to není v pořádku.
 žena vypadající zoufale
Není výjimkou, že se mezi námi vyskytují jedinci s různými psychickými poruchami. Pokud ale jste ve vztahu s takovýmto člověkem, jde o zdraví také vám. Psychické poruchy jsou různého charakteru, i různého stupně. Je to například narcismus, egoismus, skrytá agresivita, manipulace a mnoho dalších. Velmi často se také stává, že takový toxický člověk má svojí vlastní kombinaci těchto poruch. Pokud se k tomu přidá například ještě alkoholizmus, je velmi těžké s takovým člověkem fungovat ve vztahu. Tyto ze začátku drobné nuance v chování, není lehké rozpoznat, a zřejmě se vám to ani nepovede. Růžové brýle zamilovanosti hodně věcí dokáží skrýt. Pojďme se tedy podívat na to, co je jedním z nejčastějších ukazatelů toxického vztahu. A co s tím můžeme udělat, pokud máme pocit, že se v takovém vztahu nacházíme.
 žena v kapuci která si zakrývá oči
Je jasné, že pokud vás partner otevřeně znevažuje, ať už v soukromí. Nebo dokonce před přáteli, či rodinou, je tu něco špatně. Ovšem pozor, je tu problém u něj, ne u vás. A je velmi důležité, si to uvědomit. Tohle vám rozhodně milující partner dělat nebude. Nemusí se ale vždy jednat o takto otevřené chování. Velmi důležitá je i neverbální komunikace. Pokud ve výrazu dotyčného člověka jasně vyčtete, že vaše chování se nesetkalo s pochopením, neverbálními způsoby vám dává najevo pohrdání, také to není v pořádku. Dříve nebo později vám toto jeho chování velmi sníží sebevědomí a s tím i vaši sebeúctu. Pokud potom vystupujete z takovéto pozice, bez sebeúcty, bez sebevědomí, máte velmi malou šanci na úspěch v jakémkoli konfliktu, a bude vás to velmi bolet a vnitřně ničit. Vaše druhá polovička by vás naopak měla ctít, a hlavně respektovat. Partnera pro život si hledáme přeci proto, abychom životem šli s ním, a dělali si tak život hezčí a kvalitnější. Chceme s druhým sdílet vše zlé i dobré, a mít se o koho opřít, pokud je to třeba. Pokud někdo ničí vaši sebeúctu, zkrátka to není ten pravý člověk. Je třeba se s tím smířit, a z takového vztahu co nejrychleji odejít. Dnes je opravdu hodně možností, jak si můžete pomoci. Můžete například navštívit odborníka a popovídat si o svém problému. Ze všeho nejdřív ale musíte vy sami připustit, že ten problém tady je. Až když vy sami otevřete oči, můžete to změnit.