Proč politika?

Jak jste na tom s politikou? Je to hodně zajímavé téma. Ale ne vždy je to velmi vhodné téma ke konverzaci. Jen si představte, kdybyste se pustili do Křížku s někým, kdo politikou úplně žije? Co když má rád někdo politiku tak moc, že se o ni chce bavit stále? To je potom jako začarovaný kruh taťka nic si představte, kdybyste se bavili s někým, který celou dobu mluví jenom o politice. Myslím, že to není vhodné. Protože Co když vás například politika vůbec nezajímá otazník Je to potom velmi složité. Například já politiku mám docela ráda. Ale taky všeho s mírou. Pamatuji si, jak jsem měla rande s jedním klukem. Sešli jsme se v restauraci. Začátek byl takový zajímavý, bylo ticho, ale většinou to tak už bývá na prvním rande. Dali jsme si skleničku vína.

Názory na politiku mohou být hrozné.

 

A myslela jsem si, že se budeme bavit o nějakých normálních věcech například třeba jako sport nebo záliby. Jenže on začal mluvit o politice. Myslím, že to asi nebylo zrovna vhodné, protože jsem udělala jeden malý vtip na politiku. A pak se to stalo. On se na mě podíval jako kdybych byla nějaký nepřítel. A potom na mě spustil a zeptal se mě, proč nemám ráda tu a tu politickou stranu. Koukala jsem na něj jako smyslu zbavená. Jak to myslí? Nevěděla jsem, co mám říct. A tak jsem radši byla ticho a koukala jsem se do talíře s jídlem. Jenže Nedalo mi to. On se znova zeptal, proč nemám ráda politiku. Já jsem mu odpověděla, že politiku mám ráda, ale nemusím se o ní pořád bavit.

Politika je ošemetné téma.

Navíc téma politika na prvním rande? Nevím, podle mě špatné téma. Proto jsem raději rande ukončila a odešla jsem. Celou cestu domů jsem ale přemýšlela, proč se chtěl bavit o politice. Copak se to hodí? Jak mohl vědět, že mi to třeba neurazí? Například já stejně dávám přednost jiné politické straně než on. Takže bychom se asi nedohodli. Sice politika není žádná tragédie kvůli vztahu. Ale myslím že o politice by se mělo mluvit jenom mezi přáteli. Anebo možná raději před někým. Ne vždy to dobře dopadne. Takže si politiku necháme na jiné časy a budeme rádi, když se sejdeme s někým, kdo sympatizuje s naší stranou. I když by se politika neměla na našem přátelství podepsat.