Naučit se cizí jazyk zvládnete hravě, klidně se do toho pusťte sami! Jak začít a hlavně vytrvat?

Chcete se naučit cizí jazyk, třeba kvůli práci nebo cestování? Máte ale strach, že to nezvládnete? Učit se můžete v každém věku a bude to zábava. 

Naučit se cizí jazyk zvládnete hravě, klidně se do toho pusťte sami! Jak začít a hlavně vytrvat? 

Někomu jde výuka cizích jazyků lehce, rychle a tak nějak přirozeně. Pak jsou ale lidé, kterým to činí obrovské problémy. Na vině ale obvykle není to, že se člověk už nemůže nic naučit, třeba protože už je ve vyšším věku, dost často nám brání spíše strach nebo stud. Přitom se dají základy cizího jazyka naučit celkem snadno a rychle a to klidně v klidu domova s využitím jedné učebnice nebo aplikace v mobilním telefonu. Dnes je velká spousta možností, a jakmile do sebe dostanete základy, můžete se postupně rozvíjet, až se domluvíte v dané řeči bez problémů a plynule. Jak začít s výukou a jak postupovat, aby to k něčemu bylo? 

slovník cizího jazyka

Zajděte do knihkupectví nebo stáhněte aplikaci 

Někomu dnes přijde lepší nebo přirozenější mít u sebe jen mobilní telefon, v tom případě si stáhněte aplikaci, která se zaměřuje na výuku daného cizího jazyka, existuje jich opravdu velká spousta a díky tomu se pak můžete učit kdykoliv a kdekoliv. Třeba můžete využít pauzu na oběd na procvičování slovíček, můžete poslouchat mluvené slovo nebo po cestě do práce ve vlaku nebo autobusu, můžete pročítat známé fráze. Pokud ale patříte k těm, co raději v ruce drží ještě pořád tištěnou knihu, zajděte si do knihkupectví a tak si pořiďte učebnici pro samouky. Do vlastní učebnice můžete i psát, takže si můžete dělat poznámky, můžete si podtrhávat slovíčka nebo věty. Zkrátka si najděte to, z čeho se vám bude učit nejlépe. To je ten základ. 

učení s učebnicí

Každý den něco 

Pokud se do výuky jazyka chcete pustit, musíte se tomu věnovat. Nejlépe každý den, je jedno, jak dlouho ale zkrátka pravidelně si splňte něco. Opakujte hlavně slovní zásobu, skladbu vět si nechte na později. Dobře se učí například angličtina tím, že si budete pouštět seriály či filmy v původním znění, bez dabingu a s titulky. Cizí jazyk totiž potřebujete i slyšet. Zkoušejte si i slovíčka říkat nahlas a nestyďte se. Postupně se budete učit více a více slovíček a frází a pak je nutné si to nahlas všechno opakovat, ať doladíte výslovnost. 

Hlavně se ale nesmíte nikdy stydět, mluvte a používejte jazyk co nejvíce, klidně i v psané podobě. No a nejlépe si všechno ověříte v praxi, takže pokud můžete, vyrazte někam na cesty, kde se snažte komunikovat. Zúročíte, co jste se naučili a ještě se budete zdokonalovat.