Prodej za miliardy se blíží


České radiokomunikace jsou největším provozovatelem televizních a rozhlasových vysílačů v Česku. Kromě toho, že firma provozuje uvedené, vlastní také optické kabely a datová centra. Například jedním z jejích provozovaných center je datové centrum v Praze na Žižkové a třeba na Strahově. Dále také provozuje centra v Brně, Pardubicích či Zlíně. Nejnovější datové centrum pak je v Ostravě.

modrozelený kouř

Mezi další aktivity patří také dispozice vlastní optickou páteřní sítí. Díky této silné vysílací infrastruktuře může nabídnou svým zákazníkům nejen bezdrátové řešení, ale také připojení blízkých míst pomocí optických vláken.

Letos by však měly změnit pravděpodobně svého majitele. Dle dostupných údajů by se tedy jednalo o největší vlastnickou změnu na tomto trhu právě od prodeje operátora 02.

České radiokomunikace (ČRa) patří od roku 2011 jedné z australských finančních skupiny, konkrétně skupině Macquaire. Finanční skupina i ČRa se odmítli k této informaci o připravované transakci dle Hospodářských novin vyjádřit.
ruka podnikatele

Celou tuto proceduru by měla zorganizovat americká skupina Citigroup, která již pro případné zájemce připravila nabídku.

Dá se říci, že připravovaná změna majitele souvisí právě s fungováním skupiny Macquaire, která firmy, do nichž investuje, po přibližně osmi letech pravidelně prodává.

Nabídka prodeje Českých radiokomunikací může vyvolat velký zájem různých zájemců z řad telekomunikací, infrastruktury či tuzemských firem.

Předpokládá se, že jedním ze zájemců bude také skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, který v tomto oboru právě nyní posiluje svoji pozici. Již nyní vlastní operátora 02 a společnost Cetin. Cetin je největším provozovatelem optických sítí a vysílačů pro mobily.

Tento celý prodej, respektive nákup by však musel nejprve v tomto případě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.