Přesné normy ušetří nejen finance


Žádný dopravce se dnes neobejde bez vhodných přepravních pomůcek, které mu nejen usnadní manipulaci s těžkým nebo neforemným zbožím, ale také uspoří finanční prostředky. Tím, že se přepravované zboží zajistí na paletách nebo ve speciálních boxech, je zaručeno maximální využití prostoru v dopravních prostředcích. Dopravu je tedy možné zajistit úsporně nejen v nákladních automobilech, ale i kontejnerech a železničních vagónech.

palety

– Právě podle železničních vagónů byly zkonstruovány takzvané europalety.
Jedná se o plochou dřevěnou podlážku, která má přesně normované rozměry.
1) Délka je přesně 1200 milimetrů.
2) Šířka se počítá na osm set milimetrů.
3) Výška je určena sto čtyřiceti čtyřmi milimetry.
4) Plocha je o velikosti 0,96 metrů čtverečních.
Jediné, co se určit přesně nedá, je hmotnost. Euro palety jsou totiž vyrobeny téměř kompletně ze dřeva, a tudíž není možné, aby byly jednotlivé kusy stejné proschlé nebo naopak vlhké. Hřebíky, které se na spojení jednotlivých dílů používají, jsou také přesně normovány. Nejen jejich velikost, ale také přesné místo a počet. Každá europaleta má přesně sedmdesát osm hřebíků.

· Nosnost těchto přepravních pomůcek se určila na tisíc pět set kilogramů.

Stohování je praktické a jednoduché

Palety lze také stohovat a tím ušetřit mnoho místa ve skladovacích i přepravních prostorách. Při vhodném zajištění je ale dovoleno umístit na sebe maximálně tři palety.
euro palety

· Tento druh přepravek patří do skupiny takzvaných čtyřstranných palet.
· Což znamená, že je možné s nimi manipulovat pomocí vysokozdvižného vozíku nebo jiným transportním zařízením, které je k tomu vhodné.
Nízkozdvižný vozík má určité omezení, protož delší strany jsou zespodu uzavřeny díky konstrukčnímu řešení palety. Kromě těchto normovaných přepravek se využívají také například standardní anebo atypické.