Romantika na dosah


Vychutnávat si příjemné letní večery, kdy už děti dávno spí a s partnerem sedíte ve společnosti lahvinky rubínově zbarveného vína v romantickém zákoutí zahrady, nemusí být jen nedostižným snem.

Potřebujete jen pohodlné místo v zahradě, kde si vychutnáte vůni rozkvetlých keřů a posečené trávy. Takové zázemí plné romantiky si můžete dopřát třeba posezením v nové dřevěné pergole. Zahradní dřevěná pergola dá vaší zahradě nový šmrnc. Potřebujete jen vybrat vhodné místo, nejlépe v nějakém klidném zákoutí blízko u domu, které je chráněno před větrem.

bílá pergola

Pokud už máte o své nové pergole určitou představu, obraťte se na zkušeného výrobce pergol a altánů a domluvte se, jakou pergolu budete chtít. Pokud máte šikovného a manuálně zdatného partnera, postavit tuto zahradní dekoraci pro vás nebude vůbec žádný problém. Všechny potřebné spojovací součástky obdržíte spolu s lepenými hranoly ze smrkového dřeva, které tvoří kostru pergoly. Stavební dřevo je ošetřené proti působení vlivu počasí ekologickou impregnací, která je do dřeva vtlačena pod tlakem, a proto pronikne do hlubokých vrstev dřevěné masy. Vše, co potřebujete pro stavbu vědět, najdete v přehledném návodu ke kompletaci dílů.

pergola s rostlinami

Potom už stačí pergolu natřít nějakým kvalitním tónovacím nátěrem a můžete začít vybírat rostliny, které se po dřevěné konstrukci budou plazit. Pokud máte rádi stolní hroznové víno, tak rostlince révy se bude u takové silné opory určitě dobře dařit a dočkáte se vlastních šťavnatých hroznů. Dřevěné trámy můžete využít i jako oporu pro některou z plazivých zahradních rostlin, která bude svými květy zdobit konstrukci celé léto. Z keřů je krásný například zimolez nebo vistárie. Pokud se umíte postarat o růže, můžete sáhnout po jedné z plazivých odrůd tohoto druhu. V záplavě květů doprovázené příjemnou vůní si rádi posedíte s přáteli, nebo s partnerem.