Zip sáčky by v domácnosti neměly chybět

Chcete jednoduché, rychlé a levné řešení pro ukládání drobností, co nezabere žádné místo, a které máte doma po ruce?

Zamyslíte-li se nad skladováním předmětů v domácnosti, ne vždy si usnadníme práci a mnohdy si i celou situaci zbytečně komplikujeme. Pořizujeme drahé a neskladné dózy, které časem křehnou, žloutnou, zbytečně zabírají místo a špatně se udržují v čistotě, zvláště jsou-li poškrábané, a skladujeme-li v nich potraviny s obsahem tuku. Přitom stačí mít doma v zásobě pár polyetylenových pytlíků s uzavíracím jezdcem, v různých velikostech.

obsah chladničky

Jsou levné – jejich cena je natolik nízká, že nemá význam dělat si zbytečné starosti a přidělávat další vrásky s nakupováním různých krabic a krabiček. Jsou transparentní, takže do nich uvidíte a není nutné je ani popisovat, a vejdou se do nich tekuté, polotekuté i sypké materiály. Hodí se do kuchyně, do dílny, k šicímu stroji, dětem pro ukládání stavebnic, nebo pro zvířata k uložení steliva a krmiva.

Nepropouští zápach – dáte-li si do chladničky rozjedený jahodový dezert, a někdo z rodiny ve stejný čas sardinky v olivovém oleji, máte téměř jistotu, že za pár hodin budou jahody cítit rybinou a sardinky nasáknou vůni dezertu. Vložíte-li do zip sáčků sardinky i dezert, můžete bez obav v chladničce skladovat i cokoli jiného. To byl samozřejmě pouze jeden z příkladů, kterých se v domácnostech stávají stovky, zvláště pikantní situace vznikají s olomouckými tvarůžky.

jahody v papírovém obalu

Zadrží vodu a vlhkost – některé hospodyňky se na internetu chlubí svými dresinky a nálevy pro grilování či pečení a ty lze jednoduše vložit do sáčku i s masem, případně s bezmasými (veganskými) ingrediencemi. Pytlík zadrží vlhkost i vodu naprosto bezpečně. Takto v domácnosti uložíte i strouhanku, která ráda na vzduchu navlhá, vyloupané ořechy, luštěniny, instantní obilné kaše, mák, některé těstoviny (kuskus), koření, mořské řasy a spoustu dalších potravin a polotovarů, které nesmí navlhnout.