Dekorace, které navodí tu pravou atmosféru

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že ložnice nepatří mezi hojně využívané místnosti, zdání může klamat. Je to až s podivem, ale v ložnici trávíme jednu třetinu našeho života, i když je to převážně ve spánku. Měla by poskytovat co největší pohodlí a útulnou atmosféru, tak aby se nám v ní spalo co nejlépe. Ovšem pohodlí není zaučené jen kvalitní postelí s dobrou matrací, podstatnou roli hrají i další prvky, jako je dekorace nebo osvětlení. Dekorace se totiž významně podílí na celkové atmosféře místnosti. I dekorace a hlavně jejich množství se však musí vybírat s rozmyslem, příliš mnoho prvků by mohlo prostoru spíš ublížit.

Pokojové květiny pro zdravější spánek

rozkvetlá orchide

Už od svých babiček jste jistě slýchávali, že květiny do ložnice nepatří. Není to ale zcela pravda. Menší množství květin rozhodně nemusí být na škodu. Přes den totiž uvolňují tolik důležitý kyslík a mají tak příznivý vliv na kvalitu ovzduší v místnosti. Vsadit můžete na osvědčenou klasiku v podobě levandule, aloe vera, jasmínu nebo břečťanu. Stačí je zasadit do jednoduchých elegantních květináčů a dekoraci na okenní parapet máte v cuku letu. Pokud zrovna v ložnici nebojujete s každým centimetrem volného prostoru, můžete zvolit i větší květináče, které dokáží spolehlivě vyplnit prázdný kout nebo výklenek.

Svíčky, aromalampy nebo lucerny

Nic nenavodí takovou atmosféru, jako zapálená svíčka společně se sklenkou vína a dobrou knihou. Dekorační svíčky tak mají v ložnici nenahraditelné místo. Ideální jsou navíc takové, které zalijí prostor omamnou vůní.

prostor pro odpočinek

I aromalampy jsou skvělou volbou, dokáží navodit velmi intenzivní vůni, které se velmi rychle dokáže rozvinout do celého prostoru. Ovšem pozor si dejte na její intenzitu, ne každému může silná vůně éterických olejů vyhovovat. Její výhoda je ale v množství nejrůznějších vůní, kterými si můžete ložnici provonět. Dáte přednost levanduli nebo vyhraje svěží vůně máty?