Vedra, která zvířatům nesvědčí

Zvířata, a to nejen ta, která mají kožich, snášejí horko mnohdy hůř, než my lidé. Ať už máte doma nějaké ty mazlíčky, nebo jen žijete někde, kde se pohybuje více zvířat, zpozorněte, a udělejte také něco pro ně. 

Cestování se zvířaty

Zdálo by se to jako samozřejmost, to bychom ovšem nesměli každý druhý den číst ve zprávách o tom, jak někdo opět nechal zvíře zavřené v autě na slunci. Sami máme kolikrát problém rozdýchat, když nasedneme do rozpáleného auta, a ačkoliv si otevřeme okýnko, či pustíme klimatizaci, jsme nesmírně rádi, když po krátké době můžeme opět vystoupit. Představte si však, co to je pro psy a kočky, kteří snáší horko déle než my. Zajet nakoupit, a nechat psa v autě zkrátka není rozumné, ani humánní. Můžete si říct, že si jen na pět minut odskočíte, ale nikdy nevíte, co se cestou stane. Pokladna v obchodě se může rozbít, a vy tak budete déle čekat, či potkáte známého, neb ose vám udělá špatně, a budete muset jet do nemocnice. Na nákup raději jezděte sami, a pejska nechejte hezky doma, v chládku. V případě že někdy uvidíte v horkém letním dni zvíře zavřené v autě, někde na parkovišti, nebo u cesty, a majitel nebude k nalezení, ihned volejte policii. Nebuďte k těm tvorům lhostejní, můžete jim zachránit život.

pes v autě

Zahradní zvířátka

Máte-li na zahradě psa, kočku, či třeba kozu, ujistěte se, že mají ve svém dosahu místo, kde si mohou odpočinou ve stínu, a také vždy dostatek tekutin. Vodu měňte minimálně jednou denně, a nezapomeňte umýt misku. 

Volně žijící zvířata

Volně žijící zvířata nemají vždy majitele, který se o ně postará. Buďte tak ohleduplní, a rozmístěte ve svém okolí misky s vodou, třeba do keřů, či mezi stromy, kam se zvířátka schovávají. 

pes se zahradní hadicí

Tohle opravdu nedělejte

Možná máte pocit, že by si pejsek, či kočka přáli trošku ochlazení, a napadne vás postříkat je hadicí, aby lépe snášeli horko na slunci. To ale rozhodně nedělejte. Namísto kýženého efektu tak může dojít k mnoha zdravotním komplikacím.