Domácí mazlíček

Každé dítě si přeje nějaké to zvířátko. Ať chcete, či ne vaše dítě časem tento požadavek vznese. Nebuďte unáhlení a nevydejte se hned do nejbližšího obchodu, či nepročítejte okamžitě inzeráty s nabídkami. Sledujte, zda to není pouhý rozmar od vašeho potomka. Dávejte mu úkoly. Pohlídejte psa, kočku někomu z vaší rodiny nebo přátel. Ujistěte se, že vaše dítě je schopné se o mazlíčka postarat. Zeptejte se ho, zda bude přispívat do rozpočtu na jeho živobytí ze svého kapesného? Pokud uspěje ve všech nástrahách, je teprve na čase začít s výběrem.pes a kočka
Pejsek je snad nejoblíbenější domácí mazel. Na začátku si ujasněte, kde pes bude mít domov. Pokud žijete v domě se zahradou, máte výběr ulehčen. Bydlíte-li v bytě, buďte obezřetní. Velké plemeno zabere mnoho místa. Volte i typ plemene podle vaší povahy. Pokud je rodina spíše pasivní, rozhodně si nepořizujte aktivní plemena, která vyžadují pohyb a dlouhé procházky. Musíte si uvědomit, že venčit budete muset ráno, odpoledne i před spaním, což nějaký ten čas zabere. Samozřejmostí by měl být i výcvik psa, který je časově náročný.
Kočka je velmi oblíbené domácí zvíře. Vyžaduje ale kvalitní péči. Uvědomte si, že ale tento druh vám dokáže doma pořádně zatopit. Často dělají naschvály a své pány mnohdy rozpálí do běla.
Králíček, křeček, morče jsou ideální do malého bytu. Nezaberou mnoho místa ale pozor na zápach. Jeho terárium vyžaduje pečlivou a častou údržbu. Jsou-li tato zvířata zvyklá, že je tu a tam vypustíte do prostoru po bytě, pozor na kabely, které jim velice chutnají.chameleon
Exotika za sklem. Lze sem zařadit rybičky, pavouky, ještěry, želvy. Tato zvířata již vyžadují určité znalosti a schopnosti. Ideální jsou pro větší děti. Připravte se, že si budete muset najít i veterináře specialistu, ke kterému budete docházet.
Při výběru zvířátka myslete na to, že ho kupujete na několik let. Není to věc, kterou odhodíte. Zvažte i zdraví členů rodiny. Pokud máte v domácnosti alergika, buďte obezřetní. Nemůžete-li si z toho důvodu mazlíčka pořídit, choďte s dětmi do útulků, kde můžou pejska pravidelně vyvenčit, nebo se poptejte sousedů, zda byste jim nemohli vypomoci s venčením.