Psí nemoci

Každá bytost na tomto světě se občas necítí úplně dobře. Je to normální, protože žádné tělo rozhodně není nastaveno tak, aby fungovalo celou jeho existenci na 100% bezchybně, to není možné přeci ani u jakýchkoliv strojů, které byly vytvořeny třeba i sebevíc inteligentnějším člověkem, není nikdy možno vymyslet něco, co bude fungovat celou dobu bez jakékoliv poruchy a tak to je i u živých věcí. Život je celkově velmi dobře vymyšlený a funguje výborně, i tak jsou zde ale různé nesrovnalosti a nemoci, které zkrátka slouží k tomu, aby se tělo tak nějak opět nastartovalo a mohou být mnohdy vykřičníkem k tomu, aby tělo zpomalilo a dalo si pauzu. A jak už je výše zmíněno, všechna těla a živá stvoření jsou hold tak moc dokonalá, až jsou nedokonalá a dochází k různým chybám – v tomto případě, pokud se jedná o živá stvoření, dochází k různým nemocem.

pes

Většinou za to mohou ostatní organizmy, které náš organizmus napadají, a nebo je to už výše zmíněný vykřičník, abychom zpomalili a netlačili tolik na naše tělo, protože stále jsou věci, které tělo nezvládne a existuje stále jakýsi limit, který opravdu nemusíme překročit. Nemoci mají i zvířata, nejen my lidé. Proto si také musíme dávat pozor na to, jak se cítí naši mazlíčci, které si tak rádi kupujeme do svých domovů jako své kamarády. Tím, že neumí mluvit nám opravdu neřeknou, že je něco bolí, proto musíme sledovat jejich chování. Pokud je pes unavený, nechce vylézt ven, nemá chuť k jídlu, určitě na něj něco leze.

pes

Pokud má do toho suchý čumák, je jasné, že je nemocný, psí čenich má být totiž vlhký a studený, jinak má pes horečku. Také podle průjmu poznáme, že vevnitř vašeho miláčka něco není v pořádku a dost možná má zažívací problémy. Pes může mít také chřipku, což se projevuje právě horečkou a kašlem, různým zadýcháváním a podobně. I zánět spojivek je častý, to pak poznáte na očích – pokud slzí a jsou zahnisané, může se jednat o zánět. Další možností jsou různí parazité, jako blechy či červi, proto se psi dvakrát ročně musí odčervit. Pokud má váš pes ve stolici červy, zajděte s ním k veterináři a nezanedbávejte odčervení!