Jak ulevit své finanční situaci

Dnešní doba bohužel umožňuje velmi jednoduchý přístup k půjčkám. Většinou Vám stačí jedno razítko, pár kliknutí na počítači a rázem se na Vašem účtu objeví i několik set tisíc korun. Nikde nemusíte vysvětlovat nač si půjčku chcete brát a čím ji hodláte splácet. Tudíž Vás to ani nenutí tolik přemýšlet nad tím, zda ji opravdu nezbytně potřebujete a zda je půjčka pro Vás tím nejlepším řešením. Skoncujte s tím jednou pro vždy.
 
Lidé si půjčují na domy a auta, na nový nábytek, pračku, ledničku, ale také televizi, dovolenou, nebo dokonce dárky k Vánocům. Půjčit si je dnes běžné i na jinou půjčku.
úspory, prasátko

 
Bezpočet reklam, které vídáme nejen v televizi nám říká, že půjčit si, není problém. Nízké úroky, možnost půjčku kdykoli doplatit. Žádné dlouhé papírování. Jde to i z pohodlí domova. Ale čím splácet? V tom už Vám nikdo neporadí. Hlavně že za uzavření smlouvy dostanete nový tablet.
 
Ptejte se sami sebe. Opravdu mi ta týdenní dovolená stojí za pět let splátek? Co bych musela udělat proto, abych si na nový počítač našetřila a nemusela ještě více zatěžovat rodinný rozpočet?
 
Jestli už jste ve fázi, kdy vytloukáte klín klínem, chce to začít radikálně řešit. Najděte si dočasně druhou práci, zapřemýšlejte nad zbytečnostmi, které máte doma a které se dají prodat a pokuste se aspoň některou ze svých půjček doplatit. Každá splátka, které se zbavíte, Vám přidá na klidnějším spánku. Dalším způsobem, jak ulevit své finanční situaci, je refinancování vašich úvěrů. Nestyďte se zajít za finančním poradcem a probrat s ním, jak se z toho začarovaného kruhu můžete dostat ven.
 kalkulačka, počty
Samozřejmě jsou věci, na které má smysl si půjčit. Taková hypotéka může být i pro Vás výdělečný obchod. Pokud zafinancujete do správné nemovitosti a najdete si banku s výhodným úrokem.
 
A pokud máte pocit, že je štěstěna na Vaší straně, můžete zkusit vsadit třeba sportku.