Jen v čisté vodě se dá koupat

Období táhnoucí se mezi květnem a srpnem byla v posledních pěti letech nevídaně horká a v budoucnu se neočekává, že by se na tom mělo něco měnit. Češi si prostě musí začít zvykat, že ještě před letními prázdninami začnou v naší kotlině řádit tropické teploty a neskončí až do začátku září. Bránit se tomu dá mnoha způsoby. Ideální je mít doma nebo v práci klimatizaci, ovšem ne každý má to štěstí. Pokud máte vlastní zahradu můžete si na jaře pořídit vlastní vodní plochu, ať už v podobě malého umělého rybníčku nebo bazénu. Možnost zchladit se kdykoliv se vám zlíbí a při té příležitosti si i zaplavat, je velmi atraktivní lákadlem. Ovšem musíte dbát na to, aby voda ve vašem soukromém koupališti byla čistá.
Zábava v bazénu
V opačném případě se připravte na to, že budete dost často navštěvovat místního kožního lékaře. Hlavně při velkých vedrech se ve stojatých vodách extrémně rychle a rády množí rozličné bakterie, respektive https://czechtongue.cz/respektive-x-respektive/ řasy. Ty mohou způsobovat mnohá onemocnění, a nejen ty z oblasti dermatologie. Naštěstí existují poměrně účinné způsoby, jak se těchto nevítaných návštěvníků efektivně zbavit.
Určitě byste měli používat nějaký dezinfekční prostředek, který dokáže bakterie z vašeho bazénu nebo rybníčku spolehlivě vyhnat. Nejčastěji se k tomuto účelu využívají přípravky s chlórovým základem, ale pokud jste na tuto látku alergičtí a dráždí vás, můžete zvolit ekvivalent v podobě mořské soli, respektive aktivního kyslíku. Také se jedná o vysoce výkonné dezinfekční prostředky.
Plavání v bazénu
Zapomínat byste neměli ani na používání krytu před různým smetím, které může do vody přinést vítr. K tomu se hodí bazénové krycí plachty https://www.chlorito.cz/kryci-plachty, které proti pevným nečistotám fungují víceméně spolehlivě. Navíc některé typy jsou schopné alespoň z části zahřívat vodu ve dnech, kdy není úplně nejtepleji. Ty jsou samozřejmě o něco dražší.