Úvěry a půjčky pro spotřebitele i podnikatele

Najít si vhodnou půjčku není v některých případech až tak snadné. V dnešní době sice již existují různé srovnávače, ale stále se objevují i produkty, které slibují, co nakonec nemohou splnit. Jestliže navíc máte negativní záznam v registru, pak je to další malý problémek, se kterým už musíte počítat.
město, domy, modrá obloha, předtím kousek pole, v popředí žlutý dům s červenou střechou
Půjčku na nižší částku nebo i úvěr na vyšší částku, se však dá zajistit stále velice snadno a pohodlně třeba i z pohodlí domova. Vyřízení podobné půjčky většinou ani netrvá dlouhé měsíce ani týdny, ale může být úvěr schválen třeba i do 24 hodin, pokud si vyberete nebankovní společnost na sjednání úvěru. V případě hypotéky mluvíme vždy o úvěru, u kterého se ručí nemovitostí.
Hypotéka bez příjmu pomůže překlenout i špatné životní období. Nejedná se však o název, který by značil, že se vůbec výdělky nebudou prokazovat. To již v dnešní době neplatí, i přesto, že se tento název stále ještě vyhledává.
notebook, ruce na něm, má však černou obrazovku a druhá ruka vedle na podložce

Prokazování výdělků

Při každém vyřizování půjčky nebo úvěru se setkáme s tím, že musíme dokládat potřebné dokumenty, minimálně občanský průkaz a maximálně ještě tisíc dokladů k tomu. Ovšem nic není tak hrozné, alespoň ne v našem případě. Postup je jednoduchý a nikdo se ho nemusí obávat.
a) Máte stabilní zaměstnání? V tom případě je prokazování výdělků nejjednodušší a nemusíte se ho vůbec obávat, budete potřebovat pouze základní dokumenty.
b) V případě podnikatelů je prokazování ještě o něco jiné, ale opět k němu nepotřebujeme miliony dokumentů a listin. Postačí základní údaje.
c) Každý si musí být jistý tím, že dokáže splácet své dluhy. To je základní pravidlo, proto si i poskytovatel půjčky musí zjistit, zdali jeho klient bude schopen své závazky plnit.
Navíc pokud nemáte stabilní výdělky, pak jsou stále způsoby, jak získat půjčku i za těchto podmínek. Například Vám může ručit další osoba. Může se jednat o rodinného příslušníka, blízkou osobu nebo kamaráda. V případě podnikatelů je nutné prokázat, že máte založené podnikání a že peníze využijete v rámci podnikání.