Prospěšné IT

Co si myslíte o informační technologii a o dětech? Myslím, že je na tohle hodně různých názorů. A opravdu hlavně ti lidé, kteří se snaží žít ten přírodní život. Určitě znáte lidi, kteří žijí přírodní život. Takový ten obyčejný jako zastaralý a retro život. Tak takoví lidé se vyhýbají všem technickým vynálezům a taky informační technologii. Možná o tom ani neví, že to vůbec existuje. A pokud to v, tak to úplně odmítají a nechtějí to. Myslím, že se jim říká eunuchové, ovšem ale o tom není moji příklad. Ani celý článek.

Počítač je moje práce.

Sice eunuchů je v poslední době mnoho a stále přibývají, ale já se přikláním k tomu, že každý člověk by měl užívat alespoň trochu techniky a informační technologie. A nic se nemá přehánět, žádný extrém není správný a zdravý. A co například děti? Teď ty se učí už formou informační technologie. Co například hračky, které dělají nějaký zvuk? Vždyť teď taky někdo musel vymyslet a navrhnout. A určitě prošli mnoha testy. Takže tyto hračky jsou jistě nezávadné, které splňují taky to, že děti něco naučí. Děti alespoň nezahálejí a jen tak neleží. Děti se učí formou hry. 

Technologie taky bude můj syn umět.

Možná znáte jistě taky nějaké příklady, který si dají počítat online přes počítač. Anebo nějaké elektronické tabulky. Ty doma máme taky. A všem nám doma vyhovují. Takže my na informační technologie vůbec nadáváme a úplně moc si jich vážíme. Taky je hlavně hodně podporujeme a mého syna chci dát do nějaké školy, kde se učí taky hodně o počítačích. Já učení s počítačem jen podporuji, protože podle mě to jen rozvíjí dítě dál a učí ho novým věcem. Svět jde dál, a tak přeci dítě nebude stát na místě. Myslím, že dítěti něco zakazovat, co se týče počítače a dalších věcí, tak je to zcela zbytečné a je to škoda. Dítě by mohlo přes počítač a techniku dál rozvíjet své emoce a taky svou zručnost a inteligenci. Rozhodně bych to neodsuzovala.