V mobilním domě můžete výrazně snížit náklady na bydlení

Mobilní domy Lavaro house si u nás začaly budovat své jméno již v devadesátých letech, tehdy se k nám začaly dovážet ze zahraničí zejména sezónní objekty na podvozku, nezateplené a určené pouze pro letní měsíce. Lidé, kteří byli prozíraví, si dobře uvědomovali, že tohle není dostatečně komfortní bydlení, i když samozřejmě byly domy vybavené nábytkem a zařízené veskrze pohodlně. Přece jen je naše mírné pásmo z hlediska celoročního bydlení plně závislé na důkladném zajištění vytápění, a dokud výrobci mobilních domů nepřišli se zateplenými objekty, byly obecně mobilheimy na okraji zájmu společnosti.

kuchyně v mobilním domě

Doba se však mění a přichází celoroční mobilní dřevostavby a s nimi i zvýšená poptávka ze strany klientů. Mnohé z nich na první pohled nerozeznáte od přízemních dřevěných staveb na základové desce, jsou i dostatečně prostorné a v zásadě se odlišují od běžných staveb jen tím, že se montují jako celek ve výrobní hale.

výhled do přírody

Energetická třída B – řada těchto objektů se může pochlubit certifikátem, druhou nejvyšší třídou, co se týče úspory nákladů na vytápění. Pro mnohé z nás je to velká výzva, neboť náklady na bydlení obecně neustále rostou a zřejmě porostou i nadále. Další možností je topení dřevem v krbových kamnech, je to sice pracnější, ale teplo je velmi příjemné, voňavé a také levnější, než z jiných zdrojů.

A kdo uvažuje ještě více do hloubky, může využít dalších možností úspor, jimiž jsou vlastní studna a vlastní septik. Nabízí se tu i ohřev vody a vaření propan-butanem, buď formou klasických PB lahví, anebo speciálním zásobníkem. Je to vždy levnější cesta, než spoléhat na dodavatele zemního plynu. A jistou možností je i solární ohřev, za příhodných podmínek lze vyrábět i vlastní elektřinu, případně využít tepelné čerpadlo a všechny podobné technické vychytávky, které se dotýkají rodinných domů či rekreačních objektů.