Sehnat peníze na bydlení nemusí být tak složité, jak to vypadá

Patříte k těm, kteří by chtěli bydlet, ale nedaří se jim sehnat peníze? Sehnat dostatek peněz na bydlení není vůbec jednoduché. Bydlení je zkrátka pořádně drahá záležitost, a stejně tak i současné půjčky na bydlení, které jsou ještě navíc velice špatně dostupné. Na žadatele kladou tak vysoké nároky, které jen málokdo dokáže splnit bez problémů. Zásadním problémem většiny žadatelů je například bonita.

money-950995_640

Bonita hovoří o tom, zda svůj dluh zvládnete v budoucnu bez potíží splácet. To znamená, že pracuje především s vašimi pravidelnými příjmy a výdaji, ale také s dalšími faktory, jako je věk, vaše rodina, konkrétní zaměstnání, a tak dále. Přestože posouzení bonity se nikdy nevyhnete – jedná se o povinnost ze zákona, způsob jejího posouzení se mezi jednotlivými poskytovateli liší. A to znamená jediné – když vám to někde nevyjde, tak to ještě neznamená, že neuspějete o dům dál.

Z hlediska nároků na žadatele se výrazně liší banky a nebankovní společnosti. Zatímco banky kladou žadatelům do cesty celou řadu překážek, tak nebankovní společnosti se jim snaží vyjít maximálně vstříc a umožnit jim půjčku získat. Třeba tím, že vám ušijí půjčku na míru podle vašich potřeb a možností.

money-2736118_640

Takže pokud máte i vy potíže s bonitou v bance, pak je rada jednoduchá – požádejte o hypotéku bez doložení příjmu v nebankovní společnosti.

Výpočet bonity je zde poměrně příznivý, a není mnoho podmínek, které byste museli splnit, abyste se stali úspěšnými žadateli o půjčku. Vlastně je zde mimo bonity už jen jedna jediná, která je opravdu zásadní – a to je ručení nemovitostí.

Právě nemovitý majetek jako záruka je pro věřitele jistotou, že o peníze, které do vás investuje, rozhodně nepřijde. Takže když budete mít podobnou záruku po ruce, tak si můžete být jisti tím, že potřebnou půjčku získáte rychle a bez zbytečných komplikací. A to prakticky na cokoli, klidně i na bydlení.