To je ale dobrota

Tak nebudeme si nalhávat, že nejvíce chutná právě to, co neprospívá správnému životnímu stylu a navíc vede k nadváze až k obezitě. To v podstatě platí pro každý živý organismus a je jedno, zdali to bude zvíře nebo člověk. I my si dopřáváme a pak se s pohledem na rafičku, která nám na váze vylétla do vysokých čísel, doslova hroutíme. Pak se snažíme hubnout a tak střídáme diety, jak se dá. To ale platí úplně stejně například u psů. Je naprosto jasné, že takový páreček bude voňavější, než nějaké speciální krmivo se sníženým kalorickým obsahem. Co je ale nejdůležitější, že všechno má v podstatě v rukou majitel a tak i bohužel může i za obezitu svého miláčka.
psí žrádlo v misce.jpg

Psí dietolog může poradit

Pokud se na vodítku za námi valí udýchaná obtloustlá koule nebo podoba válečku, bude tu nějaký problém. U nás v České republice dokonce až 40 % pejsků a koček, možná jsou čísla ještě podstatně vyšší, trpí nadváhou a obezitou. Stejně tak jako u lidí, tak i u zvířat funguje výživový poradce. Dá se říci, že ve spolupráci s majiteli ihned ve třech základních krocích stanoví, zdali se skutečně jedná o nadváhu zvířete.
1. Zvíře se důkladně prohlédne. V podstatě i pohledem se dá zjistit, zdali je viditelný pas, který by měl být jasně patrný při pohledu jak z vrchu, tak ale i z boční strany.
2. Bude ho třeba trochu prohmatat. V podstatě hlazením a hmatem se dá hodně zjistit a to v oblasti nejlépe v okolí žeber. Jdou nahmatat lehce nebo jsou obalená tukem? Ono se dá i tak v těchto místech odhadnout, jak tuk je silný.
3. Samozřejmě stěžejní je váha, která všechno rozlouskne, ale také mnohému napoví, například, jak postupně začít snižovat nadbytečné kilogramy.
granule v misce.jpg

Tak mazlíčku, jde se na dietu

Realita je před námi, seznam absolutně nevhodných potravin pročítáme stále dokola a občas se uklidňujeme, že to jsme mu rozhodně nedávali, tak dobře, občas, ale nikdo ho do toho nenutil. Nedá se nic dělat, zákaz je zákaz, a pokud chceme, aby se náš miláček dožil vysokého věku, musíme nastoupit nějaký řád a uposlechnout rady odborníků. Rozhodně tím zvířecího kamaráda nebudeme trápit.