Průzračně čistá bazénová voda

Přesně tak, dokonale průzračně čistá bazénová voda není fikcí, ale je to realita, pokud víte, jak se o ni starat. A nemusí to být nijak složitá či namáhavá práce, která by Vám zabrala spoustu času nebo Vám dala do těla. Je to opravdu velmi jednoduché, pokud využíváte těch správných pomocníků. Jistě jako majitelé koupacích zařízení dobře víte, jak důležitá je pravidelná kontrola bazénové vody a také její pravidelná údržba.

filtrace

Je přímo nutností pravidelně dodávat do bazénové vody dostatek chlorových přípravků pro odstraňování všech zárodků bakterií či řas, dále pak srovnávat PH vody a samozřejmě také změkčovat vodu v případě tvrdé vody a nezapomínat preventivně na přípravek proti řasám. No, ale co s mechanickými nečistotami? Napadané listí, kousky trávy z nohou koupajících, utopené mušky a jiný hmyz? Většinu z těchto nečistot vylovíte za pomocí síťky, ale vždy je lepší se spolehnout na filtraci, ke které ovšem potřebujete kvalitní a spolehlivý sorpční materiál.

Písek do filtrace je vysoce kvalitním sorpčním materiálem, který zachytí všechny nečistoty a už je nepustí zpátky do bazénové vody. Samozřejmě, že jeho zrnka musí být dokonale ostrá, což znamená, že je důležité tento materiál pravidelně měnit, protože jakmile se jeho ostré hrany ohladí, přestane správně plnit sovu funkci. Nesmíte zapomínat, že nestačí pouze pravidelně písek měnit, ale hlavně je důležité koupit správný písek. Ano, tento materiál se prodává v několika zrnitostech, tedy v různých velikostech zrn, a proto je nutné správně vybírat a nejprve se seznámit s požadavky Vaší filtrace.

písek

Jakmile dodáváte do bazénové vody dostatek všech potřebných přípravků bazénové chemie, odstraňujete pravidelně všechny mechanické nečistoty a správně Vám funguje filtrace, není pochyb, že bazénová voda ve Vašem bazénu bude dokonale čistá. Jen ještě nezapomenout ji vždy přikrýt krycí plachtou v období, kdy bazén nevyužíváte.