Udělejte dětem zábavný život


Udělat dětem zábavný život není tolik složité, jak se může zdát, protože děti zabaví skoro všechno. Stačí vymyslet cokoliv a děti jsou zabavené. Jen je třeba využít fantazii a kreativitu, protože děti mají rády kreativní a zábavné lidi. Snažte se pro děti udělat to nejlepší, co můžete, aby měly to nejlepší a nejkrásnější dětství, které mohou mít, protože si to zaslouží. Když nebudete dětem vymýšlet aktivity a nebudete se snažit jim vymýšlet program a podobně, začnou samy přirozeně dělat blbosti a zlobit, proto jim věnujte dostatek času, ať se cítí být chtěné a není jim líto, že s nimi nikdo netráví čas.

houpačka

Pokud na ně nemáte čas, tak k vám domů pozvěte kamarády a snažte se jim vymyslet minimálně nějakou hru nebo pořídit ven například skluzavku https://www.detskahriste.cz/detske-skluzavky/. U té ale musíte být přítomni, aby se dětem nic nestalo, proto si na to dávejte pozor. Vždy, když děti pustíte někam ven, na hřiště a podobně, měli byste u toho být a měli byste je hlídat, obzvlášť když je u vás ještě cizí dítě. Nesmí se jim nic stát, a tak buďte vždy přítomní u všeho nebezpečného, kde se mohou zranit. Ke zranění dítěte dojde během minuty a ani to ne, kolikrát se na sekundu podíváte jinam a už se něco stane.

hřiště

Proto mějte vždy oči na stopkách a snažte se na dítě občas kouknout nebo ho zavolat, obzvlášť pokud ještě není nijak vyspělé a podobně. Samozřejmě když už je dítě větší, tak ho zase tolik hlídat nemusíte, někteří rodiče to trochu přehání a pak je to až nepříjemné a dítě se vám může přestat například svěřovat. S tímto tedy opatrně a nebuďte ti trapní rodiče. Dokud je dítě ještě malé, tak je dobré na něj dávat pozor, ale pak už to zas tak dobré není. Je fajn ho trochu zkontrolovat a zavolat mu, jestli je třeba v pořádku, ale ho pořád hlídat. Je třeba trochu tomu dítěti udělat zábavný život, který bude pro to dítě alespoň trochu zábavný a nebude se bát, že ho rodič zase ztrapní tím, že mu bude desetkrát volat. Nechejte ho si užívat chvíli s kamarády venku a zavolejte mu třeba jednou. Buďte s ním domluvení, kdy přijde domů.