Co obnáší stěhování bytů v Praze

Je před vámi nesnadný životní krok, souhrnně nazývaný „stěhování“? Pokud uvažujete o tom, že alespoň část práce svěříte specialistům, měli byste již předem znát odpovědi na některé otázky, které s tímto procesem souvisí, a které vám pravděpodobně zástupce firmy položí:

balení věcí

Na co se vás budou ptát stěhováci

Jde o standardní byt či dům? Nadstandardní situací se rozumí více pater bez výtahu, špatný přístup do místností (např. úzká dveřní futra), úzké točité schodiště před bytem nebo v rámci mezonetového řešení, velmi těžké a neobvyklé předměty, jako jsou velké hudební nástroje, trezorové skříně či zabudované trezory ve zdi. Patří sem i obtížný terén, např. prkna místo schodů u novostaveb, kluzké podlahy, nerozebíratelné starožitnosti, které je nutné spouštět oknem pomocí kladky, velmi dlouhá kobercová metráž, se kterou se neprojde po schodech atp. Na takové všetečné otázky buďte připraveni, a pokud vás napadne nějaká komplikace, raději se s ní včas pochlubte.

papírové krabice

Máme kde zaparkovat? Velmi častý problém, zvláště v Praze, kde je parkování omezeno počtem stání, placenými zónami nebo nedostatkem místa, či špatným přístupem. Někdy se dokonce vyplatí kontaktovat příslušný odbor dopravy na městském úřadu a zajistit touto cestou povolení na příslušný den a vhodné je i místo fyzicky zajistit proti vjezdu cizím osobám.

Potřebujete rozmontovat nějaký složitější nábytek? Malou šatní skříň nebo dvě komody či botník snadno odšroubujete a rozmontujete, ale potíže mohou nastat u skříní vyráběných na míru ve formě vestavby. Velmi složitá je také demontáž kuchyňské linky a opětovná montáž na novém místě, zvláště ve chvíli, kdy ji potřebujete rozměrově upravit. Stěhovací firmy si dnes při stěhování bytů Praha poradí i s instalací spotřebičů, montáží polic, regálů, zrcadel, garnýží, lustrů a všech velkých a těžkých předmětů, které visí na stropě či na zdi. Obtížný úkol zvláště v panelovém bytě a pro ženy samoživitelky a svobodné matky.