Kvalitní bydlení za rozumnou cenu

Pokud chcete bydlet levně, a přitom dostatečně komfortně, asi se budete muset poohlédnout po něčem jiném, než jsou standardní bytové jednotky.

Kvalitní bydlení za rozumnou cenu

Koupit si dnes byt je z finančního hlediska daleko náročnější než třeba před deseti lety. a to je zohledněna finance. Ceny nemovitostí jsou v současné době na rekordním maximu a budou ještě stoupat. To platí jak o klasických, tak i o obytných nemovitostech. Chcete-li si tedy pořídit nějakou vlastní střechu nad hlavou, máte nejvyšší možnost, jelikož to bude během několika následujících let ještě dražší. A nepomůžete si příliš tím, že se odstěhujete z Prahy, Brna nebo z jiného velkého města do menší obce. I tam jsou už ceny bytů velice drahé. A to je velký problém.

Dřevostavba

Ne všechno ale zdražuje. Toužíte-li po vlastním bydlení a jste-li schopni nějakého toho kompromisu, můžete bydlet i za docela slušné peníze. Ne, řeč opravdu není o ubytování pod mostem, ale o kvalitní mobilní dřevostavbě, která se dá koupit i hodně pod milion. Tolik nestojí ani mnohem menší garsonky.

Dům s majákem

Nejsou moc malé

Jedním z důvodů tak nízkých cen je i trochu česká nedůvěřivost, jelikož si stále hodně lidí myslí, že mobilní bydlení se automaticky rovná maringotka. To možná byla pravda někdy v dávném socialismu, ale dnes to již rozhodně neplatí. Dřevostavby tohoto typu jsou na hony vzdálené od maringotek, a to v podstatě ve všech směrech. Jsou daleko větší a tím poskytují i více místa k životu. Navíc jsou daleko lépe zařízené. Většina z nich má již vše potřebné k životu jako standardní výbavu. Když budete chtít, nemusíte si kupovat nic navíc a stále si budete žít v takovémto obydlí více než slušně. Vše nezbytné je totiž již součástí těchto obydlí.

Je tu ale i ještě další výhoda, která je spojována hlavně se standardními domky, a sice snížená byrokracie. Zní to sice jako formalita, ale rozhodně není. Lidé, kteří někdy kupovali či dokonce stavěli vlastní domek mohou dosvědčit, co všechno to stálo zařizování. V tomto případě vám ale bude stačí pouze ohláška na stavebním úřadě.