Není počítač jako počítač

Od dob, kdy jsem poprvé usedl před něco, co bylo tehdy chloubou a dnes něčím, co se hodí nanejvýš tak do muzea a co by mladší generace snad ani za počítač neměla, uteklo už moře času.

Stejně jako uteklo moře času od doby, kdy jsem poprvé seděl u něčeho, čemu by se dalo říkat počítač ještě i dnes. Byť už spíše jenom podle vzhledu než podle užitných vlastností. Ovšem tehdy byl i toto učiněný div techniky. Dodnes se pamatuji, jak jsme si museli povinně všichni umýt ruce, než jsme se toho jediného exempláře na univerzitě mohli dotknout, a jak nám bylo spíláno, pokud jsme do klávesnice ze zvyku začali bušit tak, jak jsme byli zvyklí ze psacího stroje.
pc a mobil na stole

Ovšem kdeže loňské sněhy jsou! Dnes už je výpočetní technika s tou tehdejší nesrovnatelná. Roste kvalita počítačů a stejně tak rostou i nároky, jež na ně uživatelé kladou.

Vezměte si třeba takový počítač .

Interaktivní počítač s 3D skenerem a projektorem, jenž je něčím vysloveně špičkovým, něčím s parametry, o jakých jsme si donedávna nemohli nechat ani zdát. A ani tím ještě pokrok určitě neskončil.

Tento počítač má vskutku co nabídnout. Vždyť jenom si to vezměte! Lze ho kupříkladu ovládat i bez klávesnice i myši, dotykem, a to klidně i všemi deseti prsty, jakkoliv jsou tu klávesnice a myš k mání pro ty, kdo se s jejich absencí nedokážou smířit, spojuje se tu virtuální svět s tím reálným, nabízí se tu i gigabitový ethernet, wi-fi, Bluetooth 4.0, dva USB porty 2.0 a dva rychlé USB 3.0, čtečka karet 3 v 1, webkamera o rozlišení jednoho megapixelu, je tu k mání úložiště o velikosti 1TB HDD či 512GB SSD, základní paměť osm, respektive šestnáct GB.
kalendář na pc

Na tomto počítači v monitoru nalezneme nahoře umístěné rameno s 3D skenerem a projektorem, je tu možnost přenést model z plochy před počítačem do digitálního 3D modelu.

Výrobci očekávají, že bude o tento počítač ještě vyšší zájem z řad uživatelů, především z řad architektů a designérů, pracujících na profesionální úrovni. Protože je tento počítač něco docela jiného než běžně dostupná výpočetní technika. A něco zcela jiného, než byl kdysi zázrak jménem IQ 151.