Máte doma truhlu?

Pokud se vám zase až tak moc nezamlouvá fádní vybavení, které si lidé kolem vás vesměs domů pořizují, můžete se klidně vzepřít tomuto trendu a vyrazit svou pomyslnou vlastní cestou. A namísto toho, co mají doma dost možná všichni, si tam pořídit klidně i něco, co jen tak někdo doma nemá.
Chcete-li, můžete si tam klidně pořídit dejme tomu i truhlu. Čímž pochopitelně nemyslím truhlu jako „truhlu“, tedy rakev, protože i kdybyste někomu pili krev, sotva budete upíři, kteří prý v rakvích nocují. Myslím tím truhlu jako docela normální truhlu.
zdobená truhla
Taková nemusí být vůbec špatný nápad. Vždyť jenom si to představte:
Hravě do ní schováte mnohé z toho, s čím se nechcete nebo nemůžete rozloučit, ač to momentálně nepotřebujete
Všechno tu máte kdykoliv snadno po ruce, nemusíte se tu šplhat nikam do nástavce vysoké skříně či ještě výš
Věci ukryté v uzavřené truhle se vám v žádném případě nezapráší
Mimo funkce, jež byla právě popsána, může truhla snadno posloužit zároveň i jako konferenční stolek, stojan pod lampu nebo příborník, případně jako cokoliv jiného, co vás zrovna napadne
Mimo své praktické využitelnosti však má taková truhla i nejednu další přednost. Především pomáhá vytvářet příjemnou a útulnou atmosféru, zejména je-li starobylá nebo se tak alespoň tváří. Vždyť si jenom představte, jak málo stačí, abyste si i díky takové truhle připadali jako v jiné době a na jiném místě. Protože kam až vás jenom může taková truhla přenést, je-li dejme tomu
malá truhlička
Stará vojenská
Koloniální
Selská a rustikální
Lodní
A případně kdovíjaká jiná ještě
Starými truhlami tak v žádném případě nelze opovrhovat, stejně jako těmi moderními, vyráběnými v různých stylech a zaručujícími, že jsou sice uzamykatelné, ale též chráněné proti náhlému uzavření a vybavené větracími otvory ve dně, aby se nikomu nestalo, že by zůstal uvnitř uvězněn a udusil se.
dřevěná truhla
A proto líbí-li se vám některá z truhel, jež se našim současníkům nabízejí, klidně si ji kupte. Rozhodně nebudete vypadat jako někdo, kdo nejde s dobou, kdo ustrnul kdesi v hluboké minulosti. Protože truhly se hodí i dnes do venkovského, provensálského, eklektického, bohémského či třeba i industriálního interiéru. A jsou doplňkem, jímž můžete vzbudit zaslouženou pozornost. A možná i závist.