Vintage móda

Jedná se o módu dýchající historií. Styl mající příběh. Nejde jen o kousky, které nosily naše babičky či které jsou pouze k dostání v second handech. Vintage móda má osobitý ráz. Mezi propagátorky a příznivkyně vintage módy patří například Milla Jovovich, Julia Roberts či Nicole Richie.

oblečení
 
Co si představit pod pojmem vintage?
 
Slovo vintage přeloženo z angličtiny znamená achivní, ročníkový, výběrový a bylo tak prvotně pro označení právě výběrového vína. V rámci vintage módy se jedná o oblečení mající punc starobylosti, tj. kousky z dob od roku 1920 až po 90. léta 20. století. Podstata vintage stylu je, že se liší zejména nevšední zdobností. Jedná se o oblečení vyznačující se originalitou. Z každého kousku dýchá kouzlo historie.
 
 
Pro koho je vintage styl ideální volbou?
 
Jak už bylo řečeno, vintage móda má punc originality. Není tedy divu, že vintage styl milují celebrity, které mezi sebou soupeří v rámci upoutání svou ojedinělostí či zvláštností. Vintage móda není vhodná v případě, jestliže nerady na sebe poutáte pozornost či vyčníváte z davu. Tento styl je pro sebevědomé ženy a dívky, které rády budí pozornost a mají velmi kladný vztah k módě, o kterou se zajímají. Pro ty, pro něž móda není o tom, jak na sebe obléct kousky, co zrovna hledí ze skříně.  
 
 
Zásady adekvátní kombinace
 
Podstata dokonalosti tkví a je třeba si to pamatovat – nikdy nekombinovat více oblečení ve vintage stylu současně!  Aby nedošlo k efektu, že jste se oblékla, co vám půda po babičce poskytla. Vintage kousek musí vyniknout! Outfit by měl být sladěný, tj. že zbytek oblečení nebude působit příliš nápadně. Výsledny efekt tak bude působit vkusně a originálně. Módní přešlap by nastal, jestliže by došlo ke kombinaci vintage kousku oblečení a zcela módního oblečení ve znamení aktuální výstřednosti, aby nedošlo místo jedinečné kombinace k nedokonalosti či k naprostému módnímu faux pas. Naopak je vhodná kombinace v případě módní sukně působící decentně s vintage svetrem. Je dobré s vintage stylem oblékání sladit i líčení a účes. Zejména pro ty, co si zakládají na perfekcionalismu.

šaty

 
Kde pořídit vintage kousky?
 
Nejlepší kousky samozřejmě můžete získat u babičky a případně trochu poupravit, rovněž v second handech je rozsáhlý výběr. Dnes je ale běžné zakoupit oblečení ve vintage stylu prostřednictvím internetu či v rámci módních řetězců.
 
 
Benefitem je, že vintage móda je elegantní a nepodléhá módním trendům. Zůstává neměnná a tím tak nadčasová.